Inteligentny dom

Czym jest Inteligentny Dom (z ang. Smart Home)? Jest to rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom domów poprawę komfortu życia poprzez zwiększenie bezpieczeństwa, wygody korzystania z urządzeń, poprawioną efektywność energetyczną (niższe koszty eksploatacji), niezależnie od tego czy ktoś jest w domu czy też poza nim.

Inteligentny Dom to termin powszechnie stosowany w celu określenia domów, które są wyposażone w rozwiązania pomagające zarządzać m.in.:

  • oświetleniem
  • ogrzewaniem
  • wentylacją
  • sprzętem elektronicznym
  • systemem audio/video
  • systemami zabezpieczeń
  • systemami bezpieczeństwa
  • systemem nawadniania, a także wieloma innymi

Zastosowane rozwiązania mogą komunikować się ze sobą, być sterowane według ustalonych harmonogramów z dowolnego miejsca w domu, a także zdalnie z dowolnego miejsca na świecie przez telefon lub Internet.

Instalacja inteligentnych rozwiązań sprawia, że dom i jego mieszkańcy otrzymują wiele korzyści – podobnie jak technologia i komputery osobiste dały nam w ciągu ostatnich 30 lat – wygodę, oszczędność czasu, pieniędzy i energii.

Większość wybudowanych domów nie jest wyposażone w inteligentne systemy. Nasza oferta skierowana jest do osób, które chciałyby zmodernizować (w przypadku posiadania swojego domu/mieszkania) np. poprzez instalację inteligentnych przełączników oświetleniowych (bez potrzeby układania nowych przewodów) lub zaprojektować od podstaw kompletną instalację wraz z opisem wszystkich niezbędnych funkcji nowego systemu (zarówno w wariancie przewodowym tam gdzie można jak i bezprzewodowym tam gdzie trzeba). Do zarządzania funkcjami naszego domu może wykorzystać aplikację instalowaną m.in. na smartphony lub tablety, które użytkujemy na co dzień.

Firma Smarths przygotowała gotowe pakiety rozwiązań, które w prosty sposób pomagają niezdecydowanym w podjęciu decyzji o wdrożeniu inteligentnego systemu. Oferujemy najczęściej wybierane funkcje, aby każdy mógł w łatwy sposób zacząć zmieniać swoją instalację w inteligentną, wprowadzać innowacyjne produkty i rozwiązania we własnym domu, nie dużym nakładem pieniężnym oraz czasowym.

Inteligentny Dom, wyposażony w oferowany przez nas system, może być rozwijany na bierząco, tak aby mógł zaspokoić potrzeby zmieniającej się rodziny w miarę upływu czasu. Instalację wystarczy przygotować raz, a zmianę, dodawanie funkcji, produktów spośród różnych producentów, można dokonać w dowolnym czasie i być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Ważną cechą Inteligentnych Domów jest ochrona ograniczonych zasobów Ziemi. Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że wdrożenie inteligentnego systemu monitorującego m.in. sposób użytkowania domu (oświetlenia, ogrzewania, nawadniania) pomaga ochraniać nasze środowisko. Wiele kontrolerów domowych posiada wbudowane systemy monitorowania, dzięki czemu obliczają i rejestrują użytkowanie przez wszystkie podłączone urządzenia, dając właścicielom domowym zwiększoną świadomość i wiedzę, aby wprowadzić zmiany w razie potrzeby. Systemy te można uzyskać nawet za pośrednictwem Internetu z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu właściciel domu może dostosować konsumpcję w dowolnym miejscu i czasie.

Smarths oferuje pomoc techniczną w celu zapewnienia wsparcia merytorycznego i technicznego. Zapewniamy wszystkim naszym Klientom informacje i wskazówki, których mogą potrzebować przy wyborze odpowiednich produktów, uwzględniając budżet, potrzeby i pożądany wynik końcowy.